KONST / Litografier / Färglitografi 11729196
nr 1172 9196
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, "Uppbrott", signerad och numrerad 225/330. Motivet: 45x58
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
450 kr
måndag 26 mars 2018
kl 18:28:05
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)